Młodzi Światu - Oddział w Kielcach

Salezjański Wolontariat Misyjny

Znajdź nas

   

Zainwestuj w Dobro

Pliki cookies

Informacja o plikach cookies.

Infowolontariat

Nasze Spotkania

Od 07 października 2015 r. cotygodniowe spotkania SWM Młodzi Światu - w każdą środę o godzinie 19.00 do budynku Oratorium Świętokrzyskiego, ul. 1 Maja 57; Kielce." na "  Od 02 lutego 2016 r. cotygodniowe spotkania SWM Młodzi Światu - w każdą środę o godzinie 17.00 do budynku Oratorium Świętokrzyskiego, ul. 1 Maja 57; Kielce.
Serdecznie zapraszamy.

A to coś na zachętę...Spotkania Ogólnopolskie

Raz w miesiącu odbywają się weekendowe zjazdy wolontariuszy z całej Polski. Mają one charakter szkoleniowy, formacyjny oraz integracyjny. Przygotowują do wyjazdów na misje, pozwalają zorientować się w aktualnych projektach krajowych i zagranicznych prowadzonych przez nasz wolontariat, a także są formą podtrzymywania kontaktu z wolontariuszami.

Podczas spotkań ogólnopolskich uczestnicy biorą udział w wykładach, prezentacjach i warsztatach z takich dziedzin wiedzy jak np.: misjologia, medycyna tropikalna, pedagogika, psychologia, komunikacja interpersonalna czy duchowość salezjańska. Cennym źródłem formacji są spotkania z misjonarzami i wolontariuszami, którzy uczestniczyli w zagranicznych projektach misyjnych.
W ramach niektórych spotkań odbywają się wydarzenia charytatywne lub kulturalne (m.in. Orawa Dzieciom Afryki, Małopolskie Dni Wolontariatu). Mamy wtedy okazję wspólnie włączyć się w organizację i konkretne działanie.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu - Oddział w Kielcach