Młodzi Światu - Oddział w Kielcach

Salezjański Wolontariat Misyjny

Znajdź nas

   

Zainwestuj w Dobro

Pliki cookies

Informacja o plikach cookies.

KILO PAPIERU MOŻE URATOWAĆ SERCA WIELU!

Od grudnia 2015 roku trwa akcja zbiórki makulatury na wsparcie działań misyjnych, zwłaszcza naszego kolegi Bartłomieja Wróblewskiego, który jako pierwszy wyjechał z naszego młodego oddziału kieleckiego i pracuje wśród dzieci ulicy w Sudanie Południowym w mieście Wau. Uzbieraliśmy już ponad 2,5 tony makulatury. Akcja potrwa do końca czerwca. Zapraszamy do włączenia się w akcję..., makulaturę można składać w przedsionku Oratorium Świętokrzyskiego przy ul. 1-go Maja 57 w Kielcach.
Nie zbieramy pieniędzy, ale makulaturę, a więc każdy może odkładać papier, który się gromadzi i zamiast wyrzucić do kosza można poświęcić czas na jego zbieranie i przyniesienie do Oratorium. Każde 2 kg to porcja obiadu!!!

Dzieci Ukrainy

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” tworzą ludzie z pasją, gotowi podejmować największe wyzwania. Tym razem rozpoczynamy akcję pt: „Dzieci Ukrainy”. Celem prowadzonej pod tym hasłem akcji jest zaopatrzenie w przybory szkolne dzieci z ubogich rodzin
na Ukrainie. Zbiórki i kwesty organizowane są m.in. w kieleckich supermarketach.
Potrzebne są plecaki, zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, przybory
do pisania, a dla młodszych dodatkowo kredki, farby i plastelina - wszystko, co może przydać się uczniom w szkole.

Zebrane przedmioty zostaną przekazane do rodzin wielodzietnych na wschodzie Ukrainy, gdzie dużym problemem jest wyposażenie kilkorga dzieci do szkoły i przedszkola w czasie działań wojennych.
Akcja potrwa do 30 września.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc w naszej szczytnej akcji.

Piłka dla Afryki

Za kilka miesięcy cały świat skieruje swoje oczy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Brazylii.
W  tym czasie dzieci na afrykańskiej ziemi mogą się borykać z brakiem piłki do gry w piłkę nożną. Wychodząc naprzeciw potrzebom, rozpoczynamy zbiórkę futbolówek które zostaną przekazane na placówki misyjne na całym kontynencie. Akcja prowadzona będzie w szkołach, parafiach, klubach sportowych. Celem zbiórki jest uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na  niedobór sprzętu piłkarskiego w tym przypadku piłek do  gry.

Koordynatorzy akcji:
1. ks. Łukasz Krysmalski, tel. 722 010 213
2. Bartłomiej Wróblewski, tel. 509 906 865
3. Łukasz Synowiec, tel.790 480  147
4. Grzegorz Dorobek, tel. 603 477 724

Pierwiosnek

Jest skierowana do wszystkich osób dobrej woli, szkół, firm, instytucji, do tych wszystkich, którzy rozumieją potrzebę regularnej pomocy dzieciom w ich wzrastaniu duchowym, fizycznym i intelektualnym. Uczestnicy akcji przesyłają na adres Stowarzyszenia SWM Młodzi Światu stare, zużyte, zepsute telefony komórkowe. Telefony te są w dalszej kolejności wyceniane przez wyspecjalizowaną firmę recyklingową i skupowane. Dochód otrzymany ze skupu zebranych telefonów przeznaczony jest na wsparcie dzieci z placówek objętych Programem Adopcja Miłości.

Adopcja Miłości

Z myślą o dzieciach z najuboższych części świata. Jest to propozycja finansowego wsparcia konkretnej grupy dzieci będących pod opieką salezjańskich misjonarzy oraz ich współpracowników w krajach misyjnych. Program zakłada regularne informowanie Państwa o losie dzieci.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu - Oddział w Kielcach