Młodzi Światu - Oddział w Kielcach

Salezjański Wolontariat Misyjny

Znajdź nas

   

Zainwestuj w Dobro

Pliki cookies

Informacja o plikach cookies.

O nas

Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” tworzą ludzie z pasją, gotowi podejmować największe wyzwania. Tym najważniejszym jest realizacja słów Chrystusa „Idźcie na świat i głoście Ewangelię” oraz „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, mieście uczynili”. Mając w pamięci i sercu to wezwanie, podążamy misyjnymi ścieżkami wszędzie tam, gdzie drugi człowiek potrzebuje naszej pomocy. Docieramy do miejsc, o których zapomniał świat. Nasi wolontariusze pracują w kilkudziesięciu krajach Afryki, Ameryki Południowej, Azji oraz Europy Wschodniej. Poza aktywną pomocą w krajach Globalnego Południa, prowadzimy także szeroką działalność w Polsce. Nasze główne działania w kraju to zbieranie funduszy na realizację projektów pomocowych, formacja i przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów misyjnych, a także przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat misji. W tym celu organizujemy niedziele misyjne, prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu edukacji rozwojowej, wydajemy publikacje i podejmujemy szereg inicjatyw promujących i wspierających misje.

SWM Młodzi Światu Oddział Kielce

Kielecki oddział organizacji ruszył 26 marca 2013 roku. Spotykamy się w każdą środę o godz. 19.00 w budynku Oratorium Świętokrzyskiego przy ulicy 1-go Maja 57 w Kielcach. Spotkania odbywają się od początku października do końca czerwca. Mają one charakter formacyjny ( wspólna modlitwa poprzez adorację, poznawanie placówek misyjnych i zaznajamianie się z tematyka misyjna) oraz roboczy ( ustalanie planu działania, podejmowanie inicjatyw, akcji i projektów wspierających misje ). Jeśli lubisz pomagać innym, spełniasz się w roli wolontariusza, nie jest Ci obojętny los szczególni najuboższych dzieci i młodzieży, a może nawet chciałbyś wyjechać na misje,a by w odległym zakątku świata ofiarować cząstkę siebie dla najbardziej potrzebujących to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Zatem, do zobaczenia na spotkaniu :)

Zostań jednym z nas...

Jeśli chcesz tworzyć razem z nami kielecki oddział SWM-u, wystarczy że przyjdziesz na spotkanie. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” jak sama nazwa wskazuje jest inicjatywą kierowana do ludzi młodych. Jednakże każdy kto ma chęć i zapał do bezinteresownej pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom i młodzieży i chce kawałek siebie poświęcić  temu szlachetnemu dziełu może do nas dołączyć.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu - Oddział w Kielcach